Hotelsector denkt mee via vernieuwde Klankbordgroep Hotels

02-06-2026
Hotel bel laptop

Sinds begin vorig jaar werken wij met een landelijke Klankbordgroep Hotels. Deze groep is voor ons een vaste raadplegingspartner bij actuele ontwikkelingen, urgente dossiers en belangrijke thema’s binnen de hotelbranche.

De afgelopen periode hebben wij de samenstelling van de klankbordgroep verder aangescherpt. Daarbij hebben we nadrukkelijk gekeken naar een goede vertegenwoordiging vanuit onze achterban: regionaal én vanuit verschillende segmenten binnen de hotelmarkt.

Op belangrijke dossiers vinden wij het essentieel om nauw contact te houden met leden en ondernemers uit de praktijk. Met sectorspecifieke klankbordgroepen, zoals de Klankbordgroep Hotels, organiseren we die verbinding, expertise en betrokkenheid steeds zichtbaarder en structureler binnen onze belangenbehartiging.

Wat doet de klankbordgroep?

Binnen de Klankbordgroep Hotels brengen we sectorale expertise, marktinzichten en praktijkervaring samen. Die input gebruiken we bij onze landelijke belangenbehartiging, beleidsvorming en strategische positionering op hoteldossiers.

De deelnemers delen signalen, inzichten en ervaringen vanuit hun eigen netwerk, regio en achterban. Zo worden onze standpunten en keuzes mede gevoed door actuele ontwikkelingen uit de sector en door de kennis van ervaren hoteliers en vertegenwoordigers uit verschillende delen van het land.

Ook bij lobbydossiers, persvragen en actuele mediaonderwerpen stemmen we regelmatig af met de klankbordgroep. Daarmee zorgen we ervoor dat onze inzet goed blijft aansluiten bij wat er speelt in de hotelpraktijk.

Samenstelling van de klankbordgroep
Bij de samenstelling hebben we gekeken naar praktijkervaring, sectorspecifieke expertise, regionale spreiding en vertegenwoordiging vanuit verschillende segmenten binnen de hotelmarkt.

De huidige samenstelling:

  • Burg de Rave – voorzitter hoteloverleg Rotterdam
  • Thomas Kortleve – voorzitter hoteloverleg Den Haag
  • Peter de Beer – Stayokay
  • Remco Groenhuijzen – Luxury Hotels of Amsterdam
  • Camille Oostwegel – Oostwegel Collection
  • Ramon van Veluw – hoteloverleg Den Bosch
  • Jan Akkermans – ledenraadsvertegenwoordiger hotels
  • Henk Hölscher – voorzitter hoteloverleg Utrecht

Met deze samenstelling brengen we kennis samen vanuit onder meer stedelijke hotelmarkten, leisure, luxury, ketens, zelfstandige hotels en de verenigingsstructuur van KHN.

Op korte termijn breiden we de klankbordgroep uit met twee aanvullende deelnemers. Daarmee versterken we de brede dekking binnen de sector verder.

Met de Klankbordgroep Hotels maken we zichtbaar dat we expertise vanuit de sector actief meenemen in consultatie, duiding en standpuntbepaling. Zo blijven onze afwegingen en standpunten stevig verbonden met ontwikkelingen, zorgen en signalen uit de hotelpraktijk.

Meer info

Wil je meer weten? Neem dan contact op met Eveline Doornhegge, keyaccountmanager KHN, via 06-51490709 of e.doornhegge@khn.nl

Deel dit artikel

Koninklijke Horeca Nederland,
Vijzelmolenlaan 10-12, 3447 GX, Woerden