Uitnodiging: Werkplaatsen stroomgebied Geul

Een waterveilig stroomgebied van de Geul mèt behoud van zijn bijzondere ruimtelijke kwaliteit: hoe doen we dat? Denk en doe mee!

30-06-2026
Geuldal Limburg

Het stroomgebied van de Geul staat voor een grote en uitdagende transitie. Door klimaatverandering komen hevige regenbuien en langdurige regen vaker voor. Dit kan zorgen voor wateroverlast en overstromingen. Hoe richten we het gebied ruimtelijk zó in dat we wateroverlast verminderen in balans met natuur, landbouw, woningbouw en landgebruik? Om tot de beste keuzes te komen, hebben we jouw expertise en frisse blik hard nodig.

WRL (Waterveiligheid en Ruimte Limburg) nodigt jou uit om op 10 september en 8 oktober deel te nemen aan twee interactieve werksessies over de voorkeursvariant voor het stroomgebied van de Geul.

Situaties verkennen

Tijdens twee interactieve werksessies gaan kleine groepen samen aan concrete voorbeelden werken. Er wordt gekeken naar de ruimtelijke kwaliteiten van het gebied én er komen een aantal uitdagende locaties op tafel. Dit zijn plekken waar voorgestelde (natuurlijke of fysieke) maatregelen schuren met het huidige gebruik van de ruimte of juist mogelijkheden bieden om opgaves te combineren. Deze groepen werken we aan verschillende casussen. Jouw inzichten staan hierbij centraal.

  • Knelpunten oplossen: Hoe gaan we in de voorkeursvariant slim om met deze spanningen?
  • Blik verruimen: Welke cruciale aspecten en randvoorwaarden mogen we absoluut niet over het hoofd zien?
  • Koers bepalen: Wat zijn volgens jou de belangrijkste ruimtelijke aandachtspunten voor het vervolgproces?

Praktische informatie
 

Sessie 1:  donderdag 10 september 2026, 13.00 – 17.00 uur

Tijdens deze eerste sessie neemt WRL je mee langs enkele concrete locaties in het stroomgebied van de Geul waar technische maatregelen zijn gepland. Daarbij worden de ruimtelijke kansen verkend om de kwaliteit van de leefomgeving te behouden en waar mogelijk te versterken. Jouw inzichten en lokale gebiedskennis zijn voor ons daarbij zeer waardevol.

Sessie 2: donderdag 8 oktober 2026, 13.00 – 17.00 uur

In de tweede sessie is jouw input uit sessie 1 verwerkt in concrete uitwerkingen. Deze worden aan jou gepresenteerd om hierover samen van gedachten te wisselen.

Locatie: Valkenburg aan de Geul, Shimano Experience Center

Deel dit artikel

Koninklijke Horeca Nederland,
Vijzelmolenlaan 10-12, 3447 GX, Woerden