Een dag met RI&E-adviseur Sanne

24-04-2026
Sanne2

Elke werkgever met meer dan 1fte in dienst, moet beschikken over een actuele Risico‑inventarisatie en -evaluatie (RI&E). Dit vormt de basis voor een veilige en gezonde werkomgeving. Het opstellen en actueel houden van een RI&E vraagt tijd, kennis en aandacht, maar levert ook veel op.

Via het Horeca Ontwikkel Platform (HOP) kunnen ondernemers gratis aan de slag met een online RI&E‑tool. Wie dat wil, kan daarbij ondersteuning krijgen van een RI&E‑adviseur, zoals Sanne de Graaf van Koninklijke Horeca Nederland. Wij liepen een middag met haar mee.

Geen enkele afspraak is hetzelfde

Sanne komt bij allerlei horecabedrijven over de vloer: van kleine familiebedrijven tot grotere horecaketens. “Je weet vooraf nooit precies wat je aantreft,” vertelt Sanne. “Heeft een ondernemer alles al goed op orde, of moet je echt bij de basis beginnen? En ook: hoeveel tijd is er, en wordt het nut en de noodzaak van een RI&E gezien?”

Voorafgaand aan de afspraak vraagt Sanne beleidsdocumenten op, zoals een personeelshandboek of een bedrijfsnoodplan. “Die stukken helpen bij de voorbereiding, maar het komt ook regelmatig voor dat er nog niks is vastgelegd. Dat is geen probleem. Wij helpen ondernemers daar graag bij en hebben hiervoor duidelijke voorbeelddocumenten.”

Van gesprek naar inzicht

Bij een café‑restaurant, een mooi familiebedrijf met circa 20 medewerkers in dienst startte de middag met een gesprek. “Zo’n gesprek voelt vaak informeel en is niet een vragenlijst die wij afgaan,” legt Sanne uit. “Uiteraard zorg ik er wel voor dat ik veel informatie ophaal om de situatie goed te kunnen beoordelen”.

Onderwerpen die langs komen tijdens een gesprek met een ondernemer zijn:

  • bedrijfshulpverlening (bhv)
  • werkdruk
  • ongewenst gedrag
  • onderhoud en keuringen
  • fysieke belasting
  • gevaarlijke stoffen en werkinstructies 

“Het mooie is dat ondernemers vaak heel open zijn. Ze delen ook situaties die niet goed zijn gegaan en hoe ze die hebben opgelost. Dat helpt enorm om een goed beeld te krijgen van de praktijk.”

“Soms zit het in hele kleine dingen”

Na het gesprek volgt een rondgang door het bedrijf. Juist daarbij vallen vaak zaken op. “Ik kijk naar vluchtroutes, brandveiligheid, de staat van werkplekken, maar ook naar kleinere details,” zegt Sanne. “Het is bovendien fijn om te zien wat ondernemers al goed geregeld hebben en die positieve punten ook mee te kunnen nemen.”

Tijdens de rondgang maakt Sanne foto’s van zowel goede punten als verbeterpunten. Deze worden later verwerkt in het RI&E‑rapport.

Van bevinding naar actie

Na het bezoek werkt Sanne het rapport uit met behulp van de RI&E‑tool.
“Alles wat je ophaalt, vertaal je naar concrete en haalbare acties,” legt ze uit. “Dat is altijd maatwerk. Wat in het ene bedrijf werkt, past niet per definitie bij een ander.”

De tool genereert een overzichtelijk rapport inclusief een plan van aanpak. “Het doel is dat ondernemers er echt mee aan de slag kunnen én dat ook daadwerkelijk doen. Dus geen algemeen verhaal, maar praktisch en toepasbaar.”

Meer dan een verplichting

Volgens Sanne levert een RI&E vooral rust en overzicht op.

“Veel ondernemers zien het als iets wat ‘moet’, maar als je het goed inzet, helpt het je juist vooruit. Je voorkomt problemen, boetes én uitval van medewerkers.”

Daarnaast draagt een veilige werkomgeving ook bij aan de veiligheid van gasten.

Waarom via het HOP?

De RI&E-tool en begeleiding worden mogelijk gemaakt door het Horeca Ontwikkel Platform: een fonds waaraan horecaondernemers en werknemers samen bijdragen. 

“Dankzij het HOP kunnen we dit laagdrempelig aanbieden,” vertelt Sanne. “Ondernemers kunnen gratis starten met de tool en voor een gereduceerd tarief begeleiding krijgen van een adviseur. Daardoor wordt iets wat vaak blijft liggen ineens wél haalbaar.”

Zelf aan de slag?

Wil je weten hoe jouw bedrijf ervoor staat?

Zo voldoe je niet alleen aan de wettelijke verplichtingen, maar werk je ook actief aan een veilige en gezonde werkomgeving.

Heb je interesse om de RI&E door ons te laten uitvoeren? Houd er rekening mee dat we momenteel afspraken inplannen richting augustus/september. We zijn bezig met het uitbreiden van het RI&E-team om ondernemers zo snel mogelijk te kunnen ondersteunen. Vragen? Neem contact op via rieadvies@khn.nl.

Deel dit artikel

Koninklijke Horeca Nederland,
Vijzelmolenlaan 10-12, 3447 GX, Woerden