De nieuwe wet flexwerkers: dit verandert er voor jou

13-07-2026
Medewerker bar tappen jong

Op 7 juli is de Wet meer zekerheid flexwerkers definitief aangenomen. Met deze wet geeft het kabinet werknemers met een flexibel contract meer zekerheid over hun inkomen en werktijden. Maak jij als horecaondernemer gebruik van flexibele krachten? Dan heeft deze wet veel impact. Ontdek wat er voor jou verandert.

Geen tijd om het hele artikel te lezen? Dit zijn de belangrijkste punten

  • De Wet meer zekerheid flexwerkers is definitief aangenomen;
  • Nulurencontracten worden grotendeels vervangen door bandbreedtecontracten met afspraken over een minimum- en maximumaantal uren;
  • Na drie tijdelijke contracten mag je pas na een onderbreking van drie jaar opnieuw een tijdelijk contract aanbieden aan dezelfde werknemer;
  • Voor uitzendkrachten:
    • de meest flexibele fasen van het uitzendstelsel worden verkort van anderhalf jaar naar één jaar.
    • uitzendkrachten hebben recht op gelijkwaardige arbeidsvoorwaarden als werknemers die rechtstreeks in dienst zijn.
  • Voor scholieren, studenten en AOW-gerechtigden blijven uitzonderingen gelden, zoals de mogelijkheid om met een nulurencontract te werken.

 

De Wet meer zekerheid flexwerkers is definitief

De Eerste Kamer nam onlangs de Wet meer zekerheid flexwerkers definitief aan. Hiermee wil het kabinet de verschillen tussen vaste en flexibele arbeid verkleinen. Deze wet heeft grote gevolgen op onze sector, omdat veel horecaondernemers  gebruikmaken van flexibele arbeid. Bijvoorbeeld via oproepkrachten, studenten, scholieren, seizoensmedewerkers en medewerkers die worden ingezet tijdens piekmomenten.

Nulurencontracten verdwijnen grotendeels

Nulurencontracten worden voor de meeste werknemers vervangen door bandbreedtecontracten. Hierbij spreek je als werkgever een minimum- en maximumaantal uren af met je werknemer. Het maximum mag niet meer dan 30% hoger zijn dan het minimum. Werkt een medewerker bijvoorbeeld minimaal tien uur per week, dan mag het maximum dertien uur bedragen.

Je werknemer mag oproepen boven het afgesproken maximum weigeren. Ook moet je als werkgever een nieuw contract aanbieden als een medewerker structureel meer uren werkt, dan contractueel is afgesproken. Voor jou als horecaondernemer betekent dit dat je eerder keuzes moet maken over de benodigde personeelsinzet. De mogelijkheid om uitsluitend op basis van verwachte drukte te plannen wordt beperkter.

Ketenregeling wordt strenger

Na drie tijdelijke contracten mag je als werkgever pas na een onderbreking van drie jaar opnieuw een tijdelijk contract aanbieden aan dezelfde werknemer. Op dit moment bedraagt die onderbreking nog zes maanden. Hiermee wil het kabinet voorkomen dat werknemers langdurig via opeenvolgende tijdelijke contracten aan dezelfde werkgever verbonden blijven zonder uitzicht op een vast dienstverband.

Voor jou als werkgever betekent dit dat het moeilijker wordt om voormalige medewerkers na verloop van tijd opnieuw met tijdelijke contracten in dienst te nemen.

Minder flexibiliteit bij uitzendwerk

Ook voor uitzendkrachten veranderen de regels. De meest flexibele fasen van het uitzendstelsel worden verkort van anderhalf jaar naar één jaar. Ook wordt wettelijk vastgelegd dat uitzendkrachten recht hebben op gelijkwaardige arbeidsvoorwaarden als werknemers die rechtstreeks in dienst zijn.

Belangrijke uitzonderingen

Voor scholieren, studenten en AOW-gerechtigden blijven uitzonderingen gelden. Het blijft voor deze groepen mogelijk om met een nulurencontract te werken. Voor scholieren en studenten gelden daarnaast op onderdelen afwijkende regels binnen de ketenregeling.

Deze uitzonderingen zijn voor de horeca van groot belang. Juist scholieren en studenten vervullen veel functies in de sector, vaak naast hun opleiding of studie. Daardoor blijft het mogelijk om voor een belangrijk deel van de bijbanen en incidentele inzet gebruik te maken van nulurencontracten.

Voor andere werknemers verdwijnen de nulurencontracten wel en worden deze vervangen door bandbreedtecontracten. Als horecaondernemer zul je daardoor vaker te maken krijgen met verschillende contractvormen binnen je personeelsbestand.

Toekomstige cao-afspraken

Voor seizoenswerk blijft de mogelijkheid bestaan om in een cao afwijkende afspraken te maken over de onderbrekingstermijn in de ketenregeling. Hoe hiervan gebruik wordt gemaakt, zal moeten blijken uit toekomstige cao-afspraken. Ook zullen verschillende bepalingen in de huidige horeca-cao moeten worden aangepast om aan te sluiten op de nieuwe wetgeving. De komende cao-onderhandelingen zullen daarom mede in het teken staan van de gevolgen van deze wet voor de horeca.

Wat deden wij tot nu toe?

Tijdens de parlementaire behandeling vroegen wij aandacht voor de gevolgen van het wetsvoorstel voor horecaondernemers. Daarbij benadrukten wij continu dat onze sector afhankelijk is van flexibele inzet en dat een goede balans nodig is tussen zekerheid voor medewerkers en werkbare regels voor ondernemers.

Tijdens de parlementaire behandeling zijn verschillende wijzigingen aangebracht die de wet beter uitvoerbaar maken. Zo is de oorspronkelijk voorgestelde onderbrekingstermijn teruggebracht van vijf naar drie jaar. Ook zijn de uitzonderingen voor scholieren, studenten en AOW-gerechtigden behouden gebleven.

Wat kun je nu verwachten?

Met de instemming van de Eerste Kamer is de Wet meer zekerheid flexwerkers definitief aangenomen. De meeste onderdelen van de wet treden naar verwachting op 1 januari 2028 in werking. De wijzigingen voor uitzendkrachten gaan eerder in.

Hoewel de nieuwe regels nog niet direct gelden, is het verstandig om nu al te bekijken in hoeverre jouw bedrijf gebruikmaakt van nulurencontracten, oproepkrachten, tijdelijke contracten en uitzendkrachten. Zo kun je je al zoveel mogelijk voorbereiden op de veranderingen die eraan komen.

Vanzelfsprekend blijven wij de ontwikkelingen volgen en jou informeren over de verdere uitwerking van de wet en de gevolgen hiervan.

Wil je meer weten?

Heb je vragen? Neem dan contact met KHN Advies via 0348 48 94 89 of info@khn.nl

Lees ook:

Nieuwe uitzend-cao en gelijkwaardige arbeidsvoorwaarden: wat… | KHN
Waar moet ik op letten als ik samenwerk met een uitzendbureau? | KHN

Deel dit artikel

Koninklijke Horeca Nederland,
Vijzelmolenlaan 10-12, 3447 GX, Woerden