
Het kabinet werkt aan het wetsvoorstel Passende huurcontracten. Met dit voorstel wil het kabinet huurders beter beschermen en misbruik van tijdelijke huurconstructies tegengaan. We steunen dat doel, maar zien we mogelijke gevolgen voor hotels en professionele longstay- en extended stay-concepten. Daarom hebben we namens de hotelsector gereageerd op de internetconsultatie.
In het wetsvoorstel staat dat verblijf dat ‘naar zijn aard van korte duur’ is, maximaal 30 nachten mag duren.
Veel hotels en andere logiesverstrekkers ontvangen gasten die langer dan 30 dagen blijven. Denk aan expats, internationale medewerkers, studenten en projectmedewerkers.
Ook bij zo’n langer verblijf gaat het vaak gewoon om hotelmatig verblijf. Gasten maken bijvoorbeeld gebruik van schoonmaak, service en andere hoteldiensten.
Toch bestaat het risico dat deze verblijven door de nieuwe regels onder het gewone huurrecht vallen. Dat kan zorgen voor extra verplichtingen en juridische onzekerheid. Ook kan het ertoe leiden dat ondernemers hun longstay-aanbod moeten aanpassen of beperken.
In onze reactie hebben we duidelijk gemaakt dat de duur van een verblijf niet als enige mag bepalen of sprake is van huur of hotelverblijf.
Hotels werken anders dan gewone verhuurders, ook als een gast langer blijft. Daarom pleiten we voor een duidelijke uitzondering of afbakening voor hotels en professionele longstayconcepten die hotelmatig werken. Zo willen we voorkomen dat ondernemers onbedoeld onder het reguliere huurrecht vallen.
Voor onze reactie hebben we input opgehaald bij hotelondernemers en overlegd met andere betrokken partijen. Ook de komende periode blijven we hierover in gesprek met het ministerie, de politiek en andere stakeholders.
Koninklijke Horeca Nederland,
Vijzelmolenlaan 10-12, 3447 GX, Woerden
Bel ons0348 48 94 89
Mail onsinfo@khn.nl
Meest recent





