Wat is de impact van het coronavirus op de Metropool Regio Amsterdam?

Dat we in de Metropool Regio Amsterdam harder en mogelijk langduriger worden getroffen door het coronavirus wordt helaas steeds duidelijker

Website Persco 17 november
Dat we in de Metropool Regio Amsterdam harder en mogelijk langduriger worden getroffen door het coronavirus dan in andere regio's wordt helaas steeds duidelijker.

Deze verkenning geeft ons inzichten.

Onder andere in:

  • In welke situatie zitten we met corona?
  • Wat is ook al weer onze bedoeling als MRA?
  • Op welke manier bemoeilijkt corona de realisatie van onze MRA-doelen?
  • Hoe kunnen we hier mee omgaan?

Gebleken kwetsbaarheden van economie MRA Amsterdam zijn:

  • Afhankelijkheid toerisme, horeca, evenementen, musea;
  • Afhankelijkheid expats en Foreign Direct Investment (FDI) + Internationale systeemkwetsbaarheden aan het licht;
  • Afhankelijkheid voor cruciale goederen van lange aanvoer ketens, monopolisten, China;
  • Kwetsbaarheid luchtvaart en gerelateerde economie, sterkste daling economie Haarlemmermeer 28% (NOS/CBS);
  • Vitale publieke systemen (zorg, onderwijs) onvoorbereid.

Veel horecabedrijven worden zwaar gestroffen. We hopen op een spoedig herstel van een duurzamen en toekomstbestendige bezoekerseconomie. Zie voor meer info het eerder gepubliceerde adviesrapport van onze partner Amsterdam&Partners.