Vacature | Duo afdelingsvoorzitter KHN Zwolle & Regio

28-04-2026
Samenwerken overleg bijeenkomst

Wil jij samen het verschil maken voor de horeca in Zwolle & Regio?
KHN Zwolle & Regio is op zoek naar een duo‑afdelingsvoorzitter. Aanleiding is het vertrek van onze huidige voorzitter Dennis Kaatman, die aan het einde van dit jaar het bestuur verlaat vanwege het aflopen van zijn zittingstermijn.

We kiezen bewust voor een duo‑voorzitterschap: samen sterker, samen zichtbaar en samen verantwoordelijk voor een krachtige en toekomstbestendige afdeling.

Wat is KHN en waar staan we voor?
Met ruim 17.000 leden en 230 afdelingen is Koninklijke Horeca Nederland (KHN) de grootste brancheorganisatie voor horecaondernemers in Nederland. Al meer dan 135 jaar zetten we ons in voor een sterke, vitale en toekomstbestendige horecasector.

KHN:

  • Behartigd de belangen van horecaondernemers op Europees, landelijk, regionaal en lokaal  niveau
  • Is gesprekspartner voor gemeenten, politiek en andere stakeholders
  • Ondersteunt ondernemers met kennis, advies en een sterk netwerk
  • Verbindt horecaondernemers met elkaar
  • Je vertegenwoordigt KHN Zwolle & Regio richting gemeente, politiek, stakeholders en (waar nodig) de pers
  • Je zit (afwisselend) bestuurs- en ledenbijeenkomsten voor
  • Je zorgt dat leden zich gehoord, betrokken en vertegenwoordigd voelen
  • Je bent sparringpartner en eerste aanspreekpunt voor de regiomanager
  • Je bewaakt samen met het bestuur de koers, prioriteiten en samenwerking binnen de afdeling

Binnen KHN Zwolle & Regio brengen we dit dichtbij: we signaleren wat er lokaal speelt, maken ons hard voor werkbaar horecabeleid en zorgen dat de stem van de horeca gehoord wordt, namens én samen met onze leden.

Wat ga je doen?
Als duo‑afdelingsvoorzitter ben je, samen met je collega‑voorzitter, Nelleke Alleman, het gezicht van KHN Zwolle & Regio. Jullie geven leiding aan het afdelingsbestuur en vertegenwoordigen de belangen van horecaondernemers in de afdeling.

Concreet:
Dit alles doe je niet alleen, maar samen met je duo‑voorzitter, het bestuur én met ondersteuning van de regiomanager van KHN.

Wie zoeken wij?
Je hoeft geen ‘bestuurstijger’ te zijn, wél iemand met hart voor de horeca en voor de regio. Herken je jezelf hierin?

  • Je bent (ex-)horecaondernemer of actief in de gastvrijheidssector en lid van KHN
  • Je kunt verbinden, luisteren en schakelen tussen verschillende belangen
  • Je bent representatief, integer en staat stevig in je schoenen
  • Je kijkt verder dan je eigen bedrijf en zet je graag in voor collega‑ondernemers
  • Je werkt graag samen en gelooft in de kracht van een duo‑rol

Bestuurlijke ervaring is mooi meegenomen, maar zeker geen vereiste.

Wat levert het je op?
Besturen binnen KHN is vrijwillig, maar allesbehalve vrijblijvend. Daar staat veel tegenover:

  • Een sterk en waardevol netwerk binnen en buiten de horeca
  • Inhoudelijke invloed op lokaal horecabeleid en belangrijke thema’s
  • Ruimte om jezelf te ontwikkelen (o.a. trainingen en persoonlijke coaching)
  • Samenwerken met andere bevlogen ondernemers
  • Deelname aan landelijke KHN‑bijeenkomsten en evenementen voor bestuurders
  • Mogelijkheden om door te stromen tot regio-voorzitter, ledenraadslid, landelijk bestuurslid of…….

Interesse?
Wil jij samen met Nelleke, Hilde, Melanie, Emi, Stephan, Jelle en Arno bouwen aan een sterke afdeling KHN Zwolle & Regio? Of wil je eerst eens vrijblijvend verkennen wat deze rol inhoudt?

👉 Neem gerust contact op met het bestuur van KHN Zwolle & Regio of met de regiomanager, Joëlle Roesink, j.roesink@khn.nl, tel. 06-51157522.  We gaan graag met je in gesprek!

Deel dit artikel

Koninklijke Horeca Nederland,
Vijzelmolenlaan 10-12, 3447 GX, Woerden