Update over exploitatie Den Asseldonk in gemeente Bergen

22-09-2026
Bier drinken vrienden cafe

De gemeente Bergen heeft een update gegeven over het gebruik en de exploitatie van Den Asseldonk. De exploitatieovereenkomst met Optisport is beëindigd. Totdat er een nieuwe exploitant is, neemt een tijdelijke stichting het beheer en de exploitatie op zich.

In het bestuur van deze stichting zitten vertegenwoordigers van de gemeente en gebruikers van het multifunctioneel centrum (MFC). De gemeente werkt daarnaast nauw samen met de gebruikers en de dorpsraad. Het belangrijkste doel is dat activiteiten en evenementen in Den Asseldonk zoveel mogelijk gewoon kunnen doorgaan.

Horeca bij evenementen

Verschillende vaste gebruikers organiseren jaarlijks evenementen waarbij alcohol wordt geschonken. Denk aan carnavalsactiviteiten zoals het prinsenbal, de receptie en de pronkzitting, maar ook aan een concert van de fanfare, een judotoernooi en een zaalvoetbaltoernooi.

De gemeente wil deze activiteiten ook tijdens de tijdelijke situatie mogelijk maken. De stichting is er echter niet op ingericht om tijdens deze evenementen zelf de horeca te verzorgen. Daarom krijgen gebruikers de mogelijkheid om hiervoor catering in te schakelen. Voor het schenken van alcohol wordt dan een ontheffing op grond van artikel 35 van de Alcoholwet aangevraagd. Naar verwachting blijft deze tijdelijke werkwijze gelden tot 1 maart 2027.

Het gaat uitsluitend om activiteiten met een sociaal-maatschappelijk karakter die passen binnen de statuten van de stichting. Persoonlijke feesten vallen hier niet onder.

Horeca na reguliere activiteiten

Daarnaast wordt onderzocht of de stichting een paracommerciële alcoholvergunning kan aanvragen. Daarmee kan op dinsdag- en donderdagavond de horeca tot één uur na afloop van activiteiten van vaste gebruikers geopend zijn.

De horeca is dan alleen bedoeld voor de gebruikers van Den Asseldonk en niet voor externe bezoekers. Ook moet dit passen binnen de geldende regels uit de APV.

Op zoek naar een nieuwe exploitant

Ondertussen gaat de gemeente op zoek naar een nieuwe exploitant voor het structurele beheer van Den Asseldonk tot 2032. Tegelijkertijd wordt onderzocht welke mogelijkheden er zijn voor de toekomst van Den Asseldonk na die periode.

Deel dit artikel

Koninklijke Horeca Nederland,
Vijzelmolenlaan 10-12, 3447 GX, Woerden