Markense horeca neemt gezamenlijk afscheid van Lijs en Bertus van De Verkeerde Wereld

11-08-2026
Afscheid Lijs en Bertus 7 8 2026

Afgelopen week kwamen veel horecaondernemers van Marken bijeen bij Brasserie De Verkeerde Wereld om afscheid te nemen van Lijs en Bertus. Na 37 jaar ondernemerschap dragen zij hun bekende horecabedrijf over aan Jantien en Dolf, waarmee een bijzonder hoofdstuk in de Markense horeca wordt afgesloten.

De afscheidsborrel groeide uit tot een gezellige bijeenkomst waarin herinneringen werden opgehaald, verhalen werden gedeeld en vooral veel waardering werd uitgesproken voor alles wat Lijs en Bertus in de afgelopen decennia hebben betekend voor Marken. De grote opkomst van collega-ondernemers onderstreepte nog eens de sterke onderlinge band binnen de Markense horeca.

De Verkeerde Wereld is voor veel Markers en bezoekers al jarenlang een vertrouwd begrip. Generaties inwoners, toeristen, verenigingen en vrijwilligers wisten de weg naar het bedrijf te vinden. Met hun gastvrijheid, betrokkenheid en tomeloze inzet hebben Lijs en Bertus een belangrijke bijdrage geleverd aan de levendigheid van Marken en de kwaliteit van het horeca-aanbod op het eiland. 

Als waardering voor hun jarenlange inzet bood de gezamenlijke Markense horeca het echtpaar een cadeau aan in de vorm van een gezellige dag uit met elkaar. Een passend gebaar voor ondernemers die zich jarenlang hebben ingezet voor hun bedrijf, het dorp en de gemeenschap.

Namens Koninklijke Horeca Nederland was regiomanager Ivo Berkhoff aanwezig om Lijs en Bertus te bedanken voor hun langdurige betrokkenheid bij de vereniging. De Verkeerde Wereld was ruim 25 jaar lid van KHN en heeft in die periode een waardevolle bijdrage geleverd aan de horeca in de regio.

KHN Waterland bedankt Lijs en Bertus hartelijk voor hun vakmanschap, gastvrijheid, betrokkenheid en trouwe lidmaatschap. Wij wensen hen alle goeds voor de toekomst en veel plezier met de extra vrije tijd. Tegelijkertijd wensen wij Jantien en Dolf veel succes met de voortzetting van De Verkeerde Wereld, een naam die onlosmakelijk verbonden is met Marken en dat hopelijk nog vele jaren zal blijven. 

Deze versie sluit naar mijn mening beter aan bij de sfeer die de foto uitstraalt: collegialiteit, waardering, gezelligheid en verbondenheid binnen de Markense horeca.

Deel dit artikel

Koninklijke Horeca Nederland,
Vijzelmolenlaan 10-12, 3447 GX, Woerden