Ondernemers, gemeente, politie en KHN in gesprek over knelpunten en kansen in het gebied.

Op maandag 22 juni kwamen horecaondernemers uit het gebied rond de Johan Cruijff Boulevard bijeen voor een overleg met KHN Amsterdam, vertegenwoordigers van de gemeente Amsterdam, Politie en Toezicht en Handhaving (VTH). Tijdens de bijeenkomst werden signalen uit het gebied besproken en is verkend hoe ondernemers, overheid en andere betrokken partijen gezamenlijk kunnen werken aan verbeteringen. Vanwege de positieve opkomst en constructieve gesprekken krijgt het overleg na de zomer een vervolg.
Tijdens de bijeenkomst zijn verschillende onderwerpen besproken die ondernemers in het gebied bezighouden. Daarbij ging het onder meer over afval en leefbaarheid, overlast in de openbare ruimte, bereikbaarheid tijdens evenementen en de effecten van retailverkoop tijdens grote evenementen.
Naar aanleiding van de bijeenkomst zijn direct verschillende actiepunten benoemd. Zo onderzoekt de gemeente de mogelijkheden rondom afvalvoorzieningen in het gebied en wordt gekeken welke aanvullende specialisten kunnen aansluiten bij een volgend overleg.
Ook wordt verkend of een gesprek mogelijk is met vertegenwoordigers van Albert Heijn over de signalen die ondernemers hebben afgegeven rondom retailverkoop tijdens evenementen.
Daarnaast is afgesproken dat ondernemers concrete voorbeelden van knelpunten blijven delen, zodat gesprekken zoveel mogelijk op basis van feiten en praktijkervaring kunnen worden gevoerd.
Een belangrijke conclusie van de bijeenkomst was dat er brede steun bestaat voor een structureel overleg tussen ondernemers en betrokken partijen. Veel aanwezigen gaven aan dat zij het waardevol vinden om elkaar regelmatig te spreken en gezamenlijk prioriteiten te bepalen.
KHN Amsterdam neemt het initiatief om na de zomer een vervolgbijeenkomst te organiseren. Daarbij wordt gekeken welke aanvullende partijen kunnen aansluiten, bijvoorbeeld op het gebied van mobiliteit, gebiedsbeheer en evenementen.
Was je niet aanwezig bij deze eerste bijeenkomst, maar ben je wel actief in het gebied rond de Johan Cruijff Boulevard? Dan nodigen we je van harte uit om aan te sluiten bij een volgende bijeenkomst.
Juist een brede vertegenwoordiging van ondernemers helpt om signalen uit het gebied goed onder de aandacht te brengen en gezamenlijk te werken aan oplossingen.
De datum en locatie van het vervolgoverleg worden zo snel mogelijk bekendgemaakt via KHN Amsterdam.
Samen zorgen we ervoor dat de stem van horecaondernemers in het Johan Cruijff Boulevardgebied goed wordt gehoord.
Het volledige gespreksverslag van de bijeenkomst van 22 juni kun je hier teruglezen.
Daarnaast kunnen ondernemers:
Wil je meer informatie of je aanmelden? Neem dan contact op met:
Quinten Schutteman
E-mail: quinten@wijondernemen.nl
Telefoon: 06 83 24 81 65
Koninklijke Horeca Nederland,
Vijzelmolenlaan 10-12, 3447 GX, Woerden
Bel ons0348 48 94 89
Mail onsinfo@khn.nl
Meest recent





