Doe mee met StreetSmart Amsterdam

18-11-2025
Streetsmart Cropped
In de wintermaanden staat de Amsterdamse horeca opnieuw in het teken van StreetSmart, een initiatief van lokale horecaondernemers samen met zorgorganisatie HVO-Querido. Het doel: geld inzamelen voor dakloze mensen in onze stad. Een mooi initiatief dat wij graag onder de aandacht brengen.

Meedoen is eenvoudig
Sinds 2013 zetten tientallen restaurants zich ieder jaar in voor dit goede doel. Waar gasten vroeger via de rekening een extra euro konden doneren, is meedoen nu nog eenvoudiger. Deelnemende zaken ontvangen promotiemateriaal zoals een affiche en tafelkaartjes met uitleg in het Nederlands en Engels. Op het kaartje staat een QR-code waarmee gasten zelf een bedrag naar keuze kunnen doneren. Zo kunnen medewerkers zich volledig richten op hun gasten, terwijl de actie toch zichtbaar bijdraagt aan een goed doel.

Bij StreetSmart komt al het ingezamelde geld tot de laatste euro terecht bij mensen in onze stad die dat hard nodig hebben. StreetSmart koopt er praktische, basic dingen van voor het leven op straat. Bijvoorbeeld maaltijden, sokken, ondergoed en regenjassen. Ook delen we regelmatig tenten en slaapzakken uit.

Meedoen met StreetSmart was nog nooit zo simpel. Het doel is hetzelfde gebleven: samen de stad een stukje mooier maken voor alle Amsterdammers. Doet jouw horecaonderneming ook mee?

Meer weten of gelijk meedoen?
Kijk op https://streetsmart.nl/ voor een overzicht van de deelnemende restaurants en meer informatie. Of stuur een mail naar info@streetsmart.nl