
Het kabinet schaft het heffingsplafond voor de Belasting op Leidingwater (BoL) stapsgewijs af. In 2025 betaalden bedrijven alleen belasting over de eerste 300 m³ leidingwater. In 2026 is deze grens verhoogd naar 50.000 m³ en vanaf 2027 verdwijnt het plafond helemaal. Vooral horecaondernemers die veel water gebruiken, zoals hotels en wellnessbedrijven, krijgen hierdoor te maken met een forse lastenverzwaring.
We vinden het belangrijk dat ondernemers bewust en zuinig omgaan met water. Maar we zijn kritisch op de afschaffing van het heffingsplafond. Een hogere waterprijs leidt namelijk niet automatisch tot minder waterverbruik. In de horeca is veel water noodzakelijk voor de dagelijkse bedrijfsvoering, bijvoorbeeld voor schoonmaak, sanitair, hotelkamers en keukens.
Daarom hebben we de afgelopen jaren samen met VNO-NCW, MKB-Nederland, HISWA-RECRON en Gastvrij Nederland aandacht gevraagd voor de financiële gevolgen van deze maatregel. Daarbij hebben we steeds benadrukt dat waterbesparing het uitgangspunt moet zijn, niet het verhogen van de belastingdruk voor ondernemers.
Nu het heffingsplafond verdwijnt, blijven we ons inzetten voor een werkbare uitvoering en maatregelen die daadwerkelijk bijdragen aan waterbesparing.
We hebben de BoL meerdere keren geagendeerd binnen Gastvrij Nederland en VNO-NCW.
De afschaffing van het heffingsplafond is inmiddels een feit. Daarom richten we ons nu op een zo goed mogelijke uitvoering.
We blijven aandacht vragen voor de extra kosten voor ondernemers en voor maatregelen die aantoonbaar helpen om water te besparen.
Koninklijke Horeca Nederland,
Vijzelmolenlaan 10-12, 3447 GX, Woerden
Bel ons0348 48 94 89
Mail onsinfo@khn.nl
Meest recent





