
Heb je als horecaondernemer in de gemeente Utrechtse Heuvelrug financiële schade geleden door het mijdadvies vanwege de wolf in 2025? Dan kun je mogelijk een verzoek om nadeelcompensatie indienen bij de gemeente.
KHN en Hiswa Recron hebben bij gemeenten en de provincie aandacht gevraagd voor de gevolgen van het mijdadvies en de gebiedsafsluiting voor ondernemers. Provincie en gemeenten hebben afspraken gemaakt over de verdeling van de kosten als nadeelcompensatie wordt toegekend.
Het gaat om een verzoek binnen de reguliere regeling voor nadeelcompensatie. Dat betekent dat iedere aanvraag afzonderlijk wordt beoordeeld. Vooraf is niet te zeggen:
Bij de beoordeling spelen de situatie van de onderneming, de onderbouwing van de financiële gevolgen en het normale ondernemersrisico een rol.
Volgens de beschikbare informatie kunnen vooraf kosten van €300 tot €500 in rekening worden gebracht. Deze kosten verschillen per gemeenten en worden na toekenning terugbetaald. Controleer dit daarom bij de gemeente voordat je een aanvraag indient.
Denk je dat jouw onderneming schade heeft geleden door het mijdadvies in 2025? Bekijk dan op de website van de gemeente Utrechtse Heuvelrug:
De lokale verordening nadeelcompensatie vormt de basis voor de beoordeling. Pas na indiening van een volledig verzoek kan de gemeente beoordelen of je recht hebt op compensatie.
KHN is positief dat ondernemers een verzoek kunnen indienen. Tegelijkertijd blijven wij met de gemeente en de provincie in gesprek over de duidelijkheid, toegankelijkheid en kosten van de regeling.
Koninklijke Horeca Nederland,
Vijzelmolenlaan 10-12, 3447 GX, Woerden
Bel ons0348 48 94 89
Mail onsinfo@khn.nl
Meest recent




